ЛУКОИЛ МАКЕДОНИJА ДООЕЛ Скопje
ЛУКОИЛ МАКЕДОНИJА ДООЕЛ Скопje

Промоции

18.09- 10 12.2017

Наполнете гориво за 1 000 денари на некоја од бензинските станици на ЛУКОИЛ и освојте:
- 7 дена за двајца во Москва
- 30 ваучери за патување
Едноставно испратете го бројот од вашата фискална сметка на 142 241* и очекувајте да бидете еден од многуте среќни добитници.
Прочитајте ги правилата на игра на www.lukoil.com.mk
Наградната игра трае до 10 декември 2017 .За сите останати прашања и подигнувањето на наградите јавете се на нашата ИНФО линија 320 76 67 (работно време од 09 – 17:00 часот).


*Цената на смс порака е 5,9 ден. со ДДВ.

  • Правила за наградна игра „Патувајте со ЛУКОИЛ„
  • ТВ анимација за наградна игра

18.10.2017

ЛУКОИЛ Македонија од неодамна на своите бензински станици започна со продажба на нови иновативни подобрени горива ЕКТО Спорт и ЕКТО Плус кои ја подобруваат моќноста и економичноста на моторот, истовремено овозможувајќи заштита на животната средина.
Брендираните ЕКТО Спорт и ЕКТО Плус од ЛУКОИЛ се создадени во согласност со европските стандарди и регулативи за користење на современи и еколошки горива, но и во склад со начинот и темпото на современото живеење.

 

 

01.08.2017-2017

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата и ЛУКОИЛ Македонија ДООЕЛ остварија меѓусебна соработка во насока за подобрување и унапредување на безбедноста на сообраќајот на патиштата преку  реализација на активности за  едукација на учесниците во сообраќајот и подигање  на јавната свест и унапредување на културата и етиката кај сите учесници во патниот сообраќај.

17.10.2018-15.01.2018

Собери 5 печати и добиј 50% попуст на твојот омилен Fiskars производ

15.07.2017 — 15.10.2017

Во период од 15.07.2017 до 15.10.2017  собирајте купони и купете некој од понудените производи на Tefal на ЛУКОИЛ бензинските станици!

Искористи ја можноста и попустот до 54%.

19.08.2017 – 30.09.2017

Во периодот од 19.08.2017 – 30.09.2017 со секоја купена кесичка Чипси, добиј бесплатно Пепси 0,5 л во сите објекти на ЛУКОИЛ Македонија.
Побарај го твојот гратис производ на каса!

Секоја кесичка е добитна!

03.07.2017-30.09.2017

Во периодот од 03.07.2017 до 30.09.2017 за секоја сметка од 700,00 ден. направена во било кој од малопродажните објекти на ЛУКОИЛ, добивате печат на специјално наменетите акциски флаери. Со собирање на три печати, се стекнувате со правото да купите оригинални играчки со попуст од 50% за Вашите најмили. И тоа не е сè! За доплата од само 1 денар, добивате и втор дополнителен производ . Посетете ги нашите бензински станици !

01.05.2017-30.06.2017

Единствен вкус, две задоволства!
Сочна крем Karuzo пита + Hausbrandt кафе на бензинските станици на „ЛУКОИЛ Македонија„

01.04.2017-до потрошување на залихите

ЛУКОИЛ МАКЕДОНИЈА за своите верни потрошувачи повторно организира промотивна акција во периодот од 01.04.2015 до потрошување на залихите.

Наточете гориво во вредност од 1000 денари, соберете три печати и ќе имате можност да купите производи од висококвалитетниот германски бренд Wurth, производи по намалени цени и до 50%.

13.02.2017—13.03.2017

На дел од бензинските станици на ЛУКОИЛ Македонија во период од 13.02.2017 до 13.03.2017 можете да купите Snickers hazelnut и Bounty dark limited edition.

25.01.2017—31.03.2017

Salewa&Savoy брендовите кои се синоним за спорт,  putdoor активности  како и висок квалитет и уникатен дизајн, сега и на ЛУКОИЛ бензинските како дел од лојалити програмата за оваа поларна зима! Искористи ја можноста и попустот од 50%. 

15.12.2016 — 2017

Со користење на моторните масла на ЛУКОИЛ  од 15 декември 2016 година додека траат залихите  учествувате во новата наградна игра.

За секое купено масло  GENESIS или LUX  од ЛУКОИЛ од 1, 4 или 5 литри, добивате подарок гребалка за стакло.